כפר סבא

פתיחת תערוכת צילומי קבע בכ"ס

שהייתו של האמן אורי דה בר במחלקה השיקומית גלר בכפר סבא, הניבה סדרת צילומים מרתקת המתארת את הבנאליה של שהייתו במקום מזוויות צילום מיוחדות

כתב לוקאל 05/06/2019
צילום: פרטי

סדרת צילורים של אורי דה-בר בהשראת השהייה במחלקה השיקומית  של בית חולים מאיר

אוצרת : אביה ממון

בתאריך 24.6.19 בשעה 16:00, תפתח באולם קבלת הפנים של מרכז שיקום גלר בכפר סבא, תערוכת צילומים יוצאת דופן של האמן אורי דה בר.

הסדרה המצולרת (צילום+ציור) של האמן מתעדת הוויה יומיומית של פאציינט במרפאה השיקומית לסניורים של בית חולים מאיר ברחוב גלר בכפר סבא.

סדרת הצילורים מתארת את הבנאליה, של שגרת המטופלים והצוות בבית החולים מנקודת מבטו של פציאנט מרותק למיטה שנאלץ לשכב פרקדן במיטה, עיניו נעוצות בתקרה, עוקבות אחרי השום דבר - "התחלתי לספור כל כמה זמן מנצנץ גלאי כיבוי האש בתקרה (כל 11 שניות) ועקבתי אחרי מעוף וזמזום הזבוב הטורדני" מהול בצעקות של חולה כואב ודואב "אחות אחות".

התיעוד כולל  תיאור חיי היום יום  במחלקה, הסתכלות מזווית אחרת על חפצים ואירועים רגילים, בלתי חשובים בעליל, בסביבתו המיידית כמו הרגל המדלדלת בכסא הגלגלים, אסלת השירותים, מסילת הוילון המוסט ברישול מעל המיטה, צילחות ארוחת הבוקר ועוד...

 הוויה  של בחזקת "מכאן רואים מה שלא רואים משם ", סדר יום שמורכב מהציפייה לארוחות המשעממות, לביקור הרופאים ואחיות, למקלחת ולביקור המשפחה.

התערוכה זוטא מוקדשת לצוות הנהדר הסימפטי והאמפתי של המרכז הרפואי לשיקום סניורים – גלר.

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
עולים על מדים
קטאן בגדול
קים קרדשיאן בדרך לישראל
קים קרדשיאן בדרך לישראל
בני המצווה עם מוגבלויות יוזמנו לחגיגה מרגשת ושמחה במיוחד שתיערך באוגוסט 2019 ברחבת הכותל
עמותת "כן אנחנו יכולים" חוגגת 13 שנים
מטוס הדרימליינר ה-8 של אל על ייקרא על שם העיר "הרצליה"
תלמידי אורט מלטון ניגשים לבגרות בספרות חוויתית
בת-ים יוצרת שירה
לזכרו של שחר
שלושה ילדים נפצעו בעקבות שריפה בחולון