כפר סבא

האם מינויו של יובל לוי לתפקיד מ"מ יו"ר וועדת תכנון ובניה חוקי?

היועמ"ש לממשלה העביר חוות דעת לפיה מינויו של עו"ד יובל לוי לתפקיד מ"מ יו"ר וועדת תכנון ובניה אינו עומד לכאורה בלשון החוק. עו"ד לוי בתגובה: "המכתב התקבל ומשמעויותיו ייבדקו"

זאב שרגא 11/04/2019
יובל לוי. פרשנות בלבד
צילום: פרטי

מיד עם כינונה של מועצת העיר החדשה התבשרנו על מינויו של חבר המועצה עו"ד יובל לוי, כממלא מקום יו"ר הוועדה לתכנון ובניה בכפר סבא ואילו חבר המועצה יוסי סדבון, היה הראשון שהתריע שמדובר במינוי שאינו עומד בלשון החוק, שכן לדבריו, רק סגן ראש עירייה יכול לשמש בתפקיד ואילו לוי כידוע, אינו סגן בתפקידו.

 סדבון פנה אל היועץ המשפטי לעירייה וביקש לקבל את חוות דעתו ואילו האחרון הגיב כי, " אני סבור כי עמדתך, לפיה רק סגן ראש עיר רשאי למלא את מקומו של יו"ר הועדה, אין לה על מה שתסמוך".

 סדבון לא וויתר ופנה אף אל היועץ המשפטי לממשלה, משם יצאה תגובתה של עו"ד רוסלאן עותמאן, לפיה סדבון צודק בטענותיו, מהן משתמע כי המחוקק ראה לנגד עיניו, שבתפקיד יו"ר ועדת המשנה מכהן יו"ר הרשות או אחד מסגניו דווקא, ולא כל חבר.

 "על פי חוות הדעת אין אפשרות לחבר וועדה שאינו סגן ראש העיר למלא את מקום יו"ר הרשות כממלא מקומו בהעדרו בוועדה לתכנון ובניה", אמר סדבון. "רק סגן ראש עיר יכול למלא את מקומו. לפי חוות דעת זאת יש להביא מחדש את מינוי ממלא מקום ראש העיר בוועדה לתכנון ובניה לישיבת המליאה הקרובה של וועדת תכנון ובניה".

חבר המועצה עו"ד יובל לוי מסר בתגובה: "המכתב התקבל ומשמעויותיו ייבדקו. כמי שפועל מזה שנים למען טוהר השלטון פנינו בעבר בעניין זה ליועץ המשפטי לעירייה, שקבע כי המינוי שלי לממלא מקום יו"ר הועדה חוקי וכשר על פי כל חוק וזוהי גם עמדת העירייה.

פרשנותה המסויגת של היועמ"ש הנכבדה הוכנה לבקשת עו״ד  יוסי סדבון וניתנה בגדר פרשנות בלבד. סיעת תפו"ח ואני בראשותה נמשיך לשרת על פי הדין את תושבי העיר ולתרום להשבת אמון הציבור בפעולת הוועדות העירוניות השונות."

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "עמדת משרד המשפטים התקבלה זה עתה במשרדי העיריה ואנו לומדים אותה בימים אלה."

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
רשימה דתית שלישית ברעננה
רשימה דתית שלישית ברעננה
נפלה, נחבלה ותפוצה
ביקור בקיר הטיפוס לזכרו של דני חייט זל
התלמידים חוקרים את ההיסטוריה של עפולה
14 נפגעים קל בשריפה בגדרה
הרשימה הדתית הצטרפה לקואליציה
יור ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין
"כרבע מיליון העוסקים בענף הבנייה נפגעו ממדיניות האוצר"
לימודי משפטים נהנים מביקוש גבוה מצד סטודנטים
מהם היתרונות של לימודי משפטים?
משאלת לב בחטיבת קלמן ברמת השרון
"משאלת לב" בחטיבת קלמן ברמת השרון