כפר סבא

הסכם קיבוצי חדש לעובדי "טבע" בכפר סבא

כחלק מההסכם נקבע כי כלל עובדי המפעל, בו מיוצרת בין היתר תרופת ה"קופקסון", יקבלו תוספת שכר בגובה 2.2% עד לסוף 2019, בונוס שנתי ושיפור בתוספת הכוננות. תקציבי פעילויות הרווחה לעובדים לא ייפגעו.

כתב לוקאל 13/02/2019
מעמד החתימה על ההסכם
צילום באדיבות דוברות ההסתדרות

ההסתדרות, הנהלת מפעל טבע בכפר סבא ונציגי ועד עובדי המפעל, חתמו ביום ראשון על הסכם קיבוצי חדש המסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-1,200 עובדיו, עד לסוף 2019. 

במפעל טבע בכפר סבא מיוצרות מספר תרופות, המוכרת שבהן היא ה"קופקסון". המשא ומתן לחתימת ההסכם נערך בין הצדדים תוך שיתוף פעולה והתחשבות במצבה של טבע, מתוך מטרה לדאוג לרווחת העובדים תוך חיזוק המפעל. 

בראש ההסכמות בין הצדדים נקבע כי יוארך עד לסוף 2019 תוקף ההסכם הקיבוצי הקודם שהונהג במפעל, לרבות כל זכויות העובדים ותנאי שכרם והעסקתם. לצד זאת, נקבע כי החל ממשכורת מרץ שתשולם בתחילת אפריל - ועד לסוף השנה - ייהנו כלל העובדים מתוספת שכר חודשית אחידה בגובה 2.2%. בנוסף לכך הוסכם כי במשכורת מרץ הקרוב יקבלו העובדים בונוס בגין שנת 2018.

עוד הוסדר בין היתר במסגרת ההסכם נושא תשלום תוספת הכוננות וקריאות מיוחדות, והובטח כי תקציב הרווחה המוקדש לפעילויות עובדים לא ייפגע ויישאר כפי שהיה עד חתימת ההסכם. 

החתימה על ההסכם נערכה במעמד מובילי המו"מ: יו"ר ההסתדרות במרחב השרון יוחנן נתנזון, יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, מ"מ יו"ר האיגוד אליעזר בלו, יו"ר ההסתדרות בסניף כפר סבא-הוד השרון שאול דור, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב עו"ד שחר יחזקאל וחברי ועד טבע כפר סבא בראשות אלירן קוזליק. המו"מ לווה משפטית מצד ההסתדרות על ידי עו"ד ורד ויץ מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי ועו"ד יעל שילוני ממשרד שילוני ושות' שייצגה את הוועד. 


עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
"סחטנות לא תרתיע"
"השהות בגינה עבור ילדינו לא נעימה ומסוכנת"
החזיקה כמות גדולה של סמים – ולא תרצה מאסר
גינת הפרפרים. הצמחים מושכים אליהם את הפרפרים
גינת פרפרים ראשונה בהרצליה
12 מרחבי למידה חדשניים
נדחו ההתנגדויות להרחבת מלון דן אכדיה
הולך רגל נהרג בכביש 20
יום הבוחר
יום הבוחר