כפר סבא

משה בלפור נגד החברה הכלכלית

בלפור, מוותיקי מתחם גרינברג באזור התעשייה בכפר סבא דורש פיצוי של 150,000 שקל מהחברה, בהמשך להתנהלותה בהארכת חוזה השכירות מולו ודרישתה לפנותו מהמקום. החברה הכלכלית בתגובה: "כחלק מתהליך ההסדרה, יוצאים שוכרים שסיימו את חוזה השכירות ובמקומם נכנסים שוכרים חדשים וכל זאת בהתאם לחוזים שנחתמו ועל פי חוק"

זאב שרגא 06/12/2018
משה בלפור. תובע את החברה הכלכלית (צילום: אלן שיבר)

בחצי השנה האחרונה אנו מלווים את סיפורו של משה בלפור (70), בעל העסק "כלים חד פעמיים" במתחם גרינברג באזור התעשייה בכפר סבא, שהעלה טענות חמורות אל מול התנהלות החברה הכלכלית לכאורה, בכל הקשור להמשך פעילותו במתחם. בלפור כזכור, קיבל הודעת פינוי מהעסק, ארז את כל הסחורה בחנות והשבית את הפעילות, אולם לאחר התערבותו של עורך דינו, מנשה אליאס, התאפשרה לכאורה הארכת החוזה מולו, הוא פרק את עשרות הארגזים בעסק והמשיך לעבוד.

בחודשים האחרונים התקשה בלפור לחדש את חוזה השכירות מול החברה הכלכלית שאף פנתה אל ההוצאה לפועל בכדי להביא לפינויו מהמקום. באמצעות עו"ד הדין אליאס הגיש בלפור תביעה לבית משפט השלום בכפר סבא, באמצעותה הוא דורש פיצוי כספי של 150,000₪ מהחברה.

בתביעה מתוארת השתלשלות האירועים הארוכה ש"גרמה לתובע נזקים כספיים אדירים", כלשון התביעה, "התובע יטען כי עקב התנהלות הנתבעת נגרם לו אובדן הכנסה בסך של 50,000 שקל לפחות. יתרה מזו התובע יטען כי עקב התנהלותה ומחדליה של הנתבעת נגרמה לו עגמת נפש מרובה. התובע שהינו בן 70 שנה נכנס לחרדות ולדאגות והוא עבר לילות רבים ללא שינה מדאגה ממה יתקיים וממה יפרנס את משפחתו. על כן יטען כי על הנתבעת לפצותו בסך של 100,000 שקל בגין הנזק הנפשי והבריאותי שגרמה לו הנתבעת."

 מהחברה הכלכלית נמסר בתגובה כי, "בתום הליך משפטי ארוך, שנמשך על פני יותר מעשור, התקבל פסק דין בכל הערכאות המשפטיות והושבה החזקה המשפטית של 28 דונם באזור התעשייה לידי העירייה, בהם מתחם גרינברג. העירייה העבירה את הטיפול במתחם לחברה הכלכלית שפועלת להסדרת שומות עדכניות, הוצאת מכרזים והתמחרות מול שוכרים ותיקים וחדשים, שיפוץ המבנים וחידוש נכסים לא תקינים. כחלק מתהליך ההסדרה, יוצאים שוכרים שסיימו את חוזה השכירות ובמקומם נכנסים שוכרים חדשים וכל זאת בהתאם לחוזים שנחתמו ועל פי חוק."

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד כתבות
כתב לוקאל 12/12/2018
כתב לוקאל 12/12/2018
כתב לוקאל 11/12/2018
כתב לוקאל 10/12/2018
זאב שרגא 06/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוברים שדרוג
בלעדי: קרב צמוד על ראשות העירייה
בלעדי: קרב צמוד על ראשות העירייה
עשרות תושבים בכנס ההסברה של מהיר לעיר
עשרות תושבים בכנס ההסברה של "מהיר לעיר"
הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר
"הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר"
חוזרים ללימודים
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
שחיינים עם כנפיים
"שחיינים עם כנפיים"
נעצר חשוד בהטרדות קטינות