כפר סבא

"הגשתי תלונות ולא נעשה דבר"

בעל עסק מכפר סבא, שהותקף על פי החשד על ידי החתן שלו, טוען לאוזלת ידה של המשטרה שלא רק ששחררה את החשוד בתום חקירתו אלא, לדבריו, גם לא עשתה דבר לאחר תלונות קודמות שהגיש

מיכאל פרוסמושקין 06/12/2018
תושב כפר סבא שהותקף על פי החשד על ידי חתנו. "לא עושים דבר נגדו" (צילום: פרטי)

"הגשתי תלונות למשטרה, אך לא עצרו אותו ולא הגישו כתב אישום", כך טוען י', בן 61, בעל עסק בכפר סבא, אשר הותקף על פי החשד על ידי החתן שלו.

האירוע התרחש בסוף שבוע לפני שבועיים, אז התקבל דיווח במוקד מד"א על גבר שהותקף בגן ציבורי ברחוב משה סנה פינת אריק לביא בכפר סבא. חובשים ופראמדיקים של מד"א  שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית חולים "מאיר" במצב קל עם חבלה בפלג גופו העליון. דקות לאחר התקיפה י' תועד וניתן היה לראות דם רב ניגר מראשו. 

"הלכתי לבית הכנסת, הוא עקב אחרי וכשעברתי בגן שעשועים, הרגשתי דפיקה חזקה בראש מאחורה עם אבן", מספר י'. "הסתובבתי, ראיתי אותו והתחלתי להיאבק איתו. הייתי כבר מסוחרר וראיתי שאני לא מצליח להתמודד איתו - אז התחלתי לצעוק 'הצילו, הצילו'. אחת השכנות שמעה אותי מהחלון ושאלה מה קרה. אמרתי לה הורגים אותי.  תזמיני משטרה ואמבולנס. הוא שמע את זה וברח".

שוטרים שהוזעקו למקום גבו עדויות ולאחר זמן מה איתרו בבית כנסת בשכונת עלייה את הגרוש של בתו ועיכבו אותו לחקירה. הוא נלקח לחקירה בתחנת משטרת כפר סבא, ושם נחקר בחשד לתקיפה. בסיום חקירתו הוחלט לשחררו. הרקע לתקיפה סכסוך סביב הליך גירושין של בתו של י'. 

לי' ביקורת רבה על התנהלות המשטרה שלדבריו חרף תלונות רבות שהגיש נגד חתנו בשנתיים האחרונות, לא הוגש נגדו כתב אישום, וגם הפעם, לאחר התקיפה האחרונה שגרמה לפציעתו, החתן אפילו לא נעצר.

"הגשנו כ–15 תלונות בכשנתיים האחרונות והכל נסגר. אפילו לא זימנו אותנו לעימות איתו", טוען י'. "גם אחרי האירוע האחרון, זה ממש ניסיון לרצח – ושחררו אותו. בכל השנתיים האלה לא הגישו אפילו כתב אישום אחד".

י' טוען לסדרת אירועים שאירעו בשנתיים האחרונות, כולל איומים ואף חיתוך צמיגי רכבו. לדבריו, גם כאשר הביא למשטרה את הצילומים בהם נראה החתן שלו קרוב לביתו חרף צו הרחקה שהיה נגדו, המשטרה לא עשתה דבר.  

כאשר ציינו בפני המשטרה את עיקרי טענותיו, שם בחרו להתייחס רק לתלונה בגין התקיפה האחרונה וסירבו להגיב לגבי שאר טענותיו. ממשטרת מרחב שרון נמסר: "הוגשה תלונה ונסיבות האירוע נבדקות".

 

 

 

 

 

 

 

עוד כתבות
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/05/2019
אישום: גנב טלפון ממטופלת ופרץ לרכב
מיכאל פרוסמושקין 12/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ספרים רבותיי ספרים
שביתה כללית באוניברסיטת תל אביב
שביתה כללית באוניברסיטת תל אביב
"כימי-קל"
שעה קלה על כלכלה
הושלמה בניית קו הגז הטבעי לירושלים
החתמה מלאת חן
חשד: הותקפה לאחר שסירבה למין
דוחות לנכנסים למי המזרקה
דו"חות לנכנסים למי המזרקה